Wednesday, May 23, 2007
فنگ شویی در صفحات وب

سلام

فنگ شویی یک سیستم چینی، برای افزایش نشاط و شادی انسان به وسیله ی انرژی نهفته در اجسام مختلف است. مهمترین بخش فنگ شویی، چی(Chi) می باشد که در واقع نیروی حیات موجود در داخل و خارج هر شی است که باعث ارتباط آن با سایر کائنات می شود. طراحی مناسب بر اساس اصول فنگ شویی، باعث به جریان افتادن 'چی' در محیط اطراف می شود. در طراحی صفحات وب نیز، به کار بردن فنگ شویی بدین معناست که چیدمان اجزای سایت به گونه ای باشد که تا 'چی' مثبت بتواند به راحتی در صفحه جریان یابد. در این مقاله به نکاتی که باعث افزایش 'چی' در صفحات وب می شوند، اشاره خواهم کرد و در مورد هر یک توضیح خواهم داد.

سادگی:
مهمترین اصل در فنگ شویی، سادگی است. به کار بردن تصاویر و فایل های چند رسانه ای با حجم بالا طوفانی از چی منفی را به دنبال دارد! بنابراین بهترین کار کاهش حجم فایل ها و به کار بردن مناسب آنها در صفحات است. در ضمن شلوغی بیش از اندازه نیز به راحتی چی مثبت محیط را از بین می برد و باعث ایجاد حس بد در ببیننده می شود.

نور و رنگ:
صفحات مرتب و روشن، چی مثبت و برعکس صفحات تیره دارای چی منفی هستند. در واقع استفاده از رنگ های روشن باعث افزایش جریان چی صفحه خواهد شد. در فنگ شویی رنگ های سفید و آبی سمبل هوا و آب هستند و در نتیجه استفاده از انها در صفحات وب بسیار مناسب خواهد بود.در ضمن رنگ های نا موزون و متضاد نیز دارای چی منفی هستند و باید از به کار بردن آنها تا حد امکان پرهیز کرد.

پویایی:
بدون شک حرکت و پویایی در صفحات وب باعث دمیدن روح در صفحات وب می شود. همان طور استفاده از گل و گیاهان باعث افزایش چی در محیط اطراف ما می شود، استفاده از تصاویر پویا نیز باعث به راه افتادن چی مثبت در صفحات وب می شود. البته این بدان معنی نیست که تمام صفحه را مملو از تصاویر GIF کنید که یک حلقه را مدام تکرار می کنند! بلکه باید با توجه به صفحه و در جای مناسب از تصاویر مناسب بهره گیرید. همچنین صفحاتی که دارای ارتباط متقابل با بازدیدکننده ها هستند، نسبت به صفحاتی که صرفن نمایش دهنده ی اطلاعات هستند، دارای چی مثبت بیشتری هستند. برای این کار می توانید از Ajax و فلش در صفحات خود استفاده کنید که حس خوشایند تری را به کاربران القا می کنند.

آرامش:
در محیط های ساده و دارای آرامش، چی به سرعت به جریان خواهد افتاد. برای افزایش سرعت انتشار چی، شما به یک نقطه ی کانونی نیاز دارید که می تواند لوگوی سایت شما باشد که در بالای صفحه قرار دارد.

پیمایش:
هیچ وقت صفحات خود را به نحوی طراحی نکنید که کاربر حس کند به پایان خط رسیده است و برای رهایی باید از دکمه ی Back استفاده نماید. این کار به شدت چی مثبت را کاهش می دهد. در حالی که دسترسی مناسب به صفحات باعث احساس انرژی در بیننده و افزایش چی می شود.

خطوط منحنی:
معمولن در صفحات اینترنی از خطوط صاف برای رسم جداول و یا موارد دیگر استفاده می شود. اما استفاده از این خطوط باعث احساس خستگی در ببیننده می شود و چی را به شدت کاهش می دهد. شما می توانید در هر جایی که امکانش را دارید، گوشه های خطوطتان را کمی انحنا دهید تا چی بتواند به راحتی در صفحه جریان یابد.

مواردی که ذکر شد، از مهمترین عواملی بود که باعث انتشار یا عدم انتشار چی در صفحات وب شما می گردد. در هر صورت فراموش نکنید که سادگی اساس فنگ شویی را در تشکیل می دهد. تمام این مواردی که ذکر شد بدین معنا نیست که اجزای سایت شما باید کاهش پیدا کند. بلکه هدف به کار بردن هر چیزی در جای مناسب خود می باشد تا باعث اختلال در انتشار چی نشود.

Labels: , ,

Digg This! Site Feed Email this post IM me in AIM IM in Live
    posted by erfan @ 12:43 PM 

2 Comments:

Anonymous wholesale air force ones said...

Nike shoe storenike shoes
wholesale nike shoes wholesale nike
nike shoes wholesale jordan shoes
nike jordan shoes very cool
Jordan shoes fans jordan shoes
air jordan shoes love nike air jordan shoes
I love air jordan air jordan shoes too
Some years agonike air jordan shoesbuy jordan shoes from china nike air jordan now I wholesale wholesale air jordan jordan shoes
I really air jordan wholesale become one of shoes man. Wholesale jordan shoeswholesale jordan shoes jordan shoes wholesalejordan shoes wholesale buy cheap nike shoes cheap nike shoes at very cheap price.because we sale
discount nike shoes discount nike shoes
custom air jordan shoes custom air jordan shoes
custom air jordan custom air jordan
discount air jordan shoescustom you
gucci shoes like gucci shoes
wholesale gucci shoes now I wholesale gucci shoesgucci shoes wholesale can suplly gucci shoes and timberland boot timberland boot wholesale timberland boot
wholesale timberland boot cheap timberland boot
timberland boot wholesale wholesale
bape shoes wholesale hip hop bape
wholesale bape shoes bape shoes wholesale
nike shox shoesat discount price
nike shoxnike shox popular in uk
air max air max too
air max shoesair max shoes
nike air maxnike air max series
Cheap nike jordancheap nike jordan shoes
cheap nike air jordan shoes cheap jordan shoes
women jordan shoes specially women jordans
jordans kid jordans shoes
jordan shoes on sale jordanshoes on sale
air jordans here
Nike air max shoesnike air max shoes pls
discount jordan shoesconcact us
custom jordan shoes to buy custom jordans
cheap jordan shoesget cheap jordan shoes
cheap air jordan shoes and cheap air jordan shoes to resell in usa shoes market wholesale shoes in the streeet
wholesale shoes hip hop urban wear
shoes wholesaleshoes wholesale
prada shoes wholesale include prada shoes
prada shoes wholesale prada shoes
wholesale prada shoes bape shoes
bape shoes nike air force ones
nike air force one
wholesale air force one wholesale air force ones
wholesale air force oneswholesale air force one
air force one wholesaleair force one shoes
air force ones wholesalebuy af1 shoes at discount price.

Anonymous lrg hoodies said...
About

موضوعات مربوط به دنیای فناوری اطلاعات بدون شک از جذاب ترین موضوع ها برای من است. در این بلاگ سعی می کنم تا آنجا که توانایی دارم در مورد دنیای فناوری اطلاعات بنویسم.مطمئنا در این راه کمک شما دوستان عزیزم، همراه من خواهد بود که اگر غیر این باشد وجود این بلاگ هیچ ضرورتی نخواهد داشت.برای تماس با من می توانید از آدرس IT @ myjigi . com استفاده نمایید. با تشکر.


Previous Items
قالب جدید
توییتر را حفظ کنیم
NewShahi
من باب بدحجابی
Yahoo, Live & AIM Messengers
All about Wiki
The best version of Linux
Windows vs Linux
Mozilla Updates Mobile Browser
Free Online Photo Editors

Freinds

del.icio
My Live Favorites