Friday, May 18, 2007
توییتر را حفظ کنیم

سلام

بعد از مدتی دوباره مطلب نوشتن در مورد مسائل آی تی رو شروع کردم. دیدم بعد نیست این شروع را با نوشتن مطلبی در رابطه با توییتر آغاز کنم.اما کاملا متفاوت!

اگر بیش از چند ماه است که به جمع کاربران اینترنت پیوستید اما هنوز از وجود سایتی به نام توییتر و کاربردش اطلاعی ندارید توصیه می کنم همین الان از اینترنت دیسکانکت شوید و کامپیوترتان را خاموش کنید و مودمش را در بیارید و بفروشید. هم پولی دستتان را خواهد گرفت و هم این لکه ی ننگی که دامنتان را آلوده کرده است، از بین خواهید برد! اما اگه شما هم مثل من خوره ی توییتر شدید، این مطلب کوتاه را حتما بخوانید و به تمام دوستانتان هم که در توییتر هستند بدهید تا بتوانیم محیط توییتر را سالم نگه داشته باشیم.
1- طبق گفته ی خود سایت توییتر، هدف این سایت این است که شما این امکان را داشته باشید که بتوانید بنویسید در لحظه مشغول چه کاری هستید.حالا چه به وسیله ی وب و چه به وسیله ی تلفن همراه. اما مثل هر ایده ی خوبه دیگر، این سایت هم لااقل بین ایرانیان دارد از مسیر واقعی خودش خارج می شود. علت آن هم کاملا واضح است. این است که ما توییتریست ها! حس نوع دوستیمون گل کرده و هر چی فید داریم را وارد توییتر کردیم که دوستان دیگر هم استفاده کنند! مثلا یک وبسایت توسط چند نفر به توییتر اضافه شده است. وقتی آن سایت آپدیت می شود اول خود نویسنده لینک مطلبش را وارد توییتر می کند( که بسیار هم کار خوبی است). و بعدش به طور اتوماتیک توسط تمام کسانی که آن سایت را به توییترشان اضافه کردند همان لینک باز هم در توییتر قرار میگیرد. جدا از اینکه این خارج از قوانین سایت توییتر است، باعث آزردن دیگران خواهد شد.
ذکر این نکته هم لازم است که منظور بنده اکانت هایی که فقط مخصوص فرستادن لینک ساخته شده اند، مثلن بی بی سی فارسی، نیست.
اینکه شما یک لینک جالب پیدا کردید و در توییتر پست می کنید بسیار کار خوبی است. اما وقتی فیدهاتان را وارد می کنید(که به وسیله ی سایت های موجود کاریست بسیار ساده) و هر دفعه کلی لینک به توییتر فرستاده می شود، واقعا مشکل ساز می شود. مخصوصا وقتی چند نفر یک فید واحد را به توییترشان اضافه کرده باشند! که قوز بالای قوز می شود. هم اکنون هم این مشکل در بین توییتریست های فارسی زبان، مخصوصن دوستانی که واردتر هستند، وجود دارد که بنده به عنوان یک عضو کوچک این گروه، عاجزانه استدعا دارم که لااقل فید های وب سایت های دیگر را از توییترتان خارج کنید که بتوانیم یک توییتر با محیط سالمی داشته باشیم.
2- مطلب دیگر هم این است که بعضی از دوستان که من می دانم در طول روز تقریبن زیاد انلاین هستند، متاسفانه توییترشان را خیلی کم آپدیت می کنند! شاید به من ربطی نداشته باشد اما هر از چند گاهی چند کلمه نوشتن وقتی از شما نخواهد گرفت. می توانید به جای اینکه در توییتر لینک پست کنید، هر از چند گاهی بگویید مشغول چه کاری هستید. کاری که مسلمن باعث رونق بیشتر توییتر می شود مخصوصن اگر توسط دوستانی که شناخته شده تر هستند، انجام شود. شاید شما گمان می کنید که فرستادن پست زیاد در توییتر باعث لو شدن شما شود، اما من طبق بررسی هایی که از پروفایل افراد فعال در عرصه ی آی تی(خارجی) انجام دادم، به این نتیجه رسیدم آنها بسیار بیشتر از فعالان عرصه ی آی تی ما، توییترشان را آپدیت می کنند. همین مطلب گواه این خواهد بود که بروز کردن توییتر، نه تنها ارزش شما را کم نخواهد کرد بلکه باعث نزدیکی دیگران به شما و افزایش محبوبیت شما خواهد شد.
این را هم بگویم که مثلن زیاد اپدیت کردن شما یا وارد کردن فید توسط شما به توییتر هیچ سود و ضرری نه تنها برای من بلکه برای هیچ کس ندارد. به طور مثال شمایی که از من خوشتان نمیاد(فید زیادی وارد می کنم یا به هر دلیل دیگری...) می توانید به راحتی مرا پاک کنید از لیستتان. اما با این کار ها محیط توییتر محیطی قشنگ نخواد بود. پس به امید روزی که یک توییتر سالم و قشنگ داشته باشیم، البته با کمک همه ی دوستان.

این هم استایل من برای توییتر که توسعه داده شده ی چند تا استایل دیگه از جمله استایل اقای گناهکاره! بدون شک توییترتان بی نظیر خواهد شد. پس استفاده کنید!

Labels: ,

Digg This! Site Feed Email this post IM me in AIM IM in Live
    posted by erfan @ 10:49 AM 

2 Comments:

Anonymous amin said...

1 : میشه لینک صفحه ای که قوانین توییتر نوشته شده بذاری تا ما هم بخونیم !
2 : این حس دوستی تنها مختص ما نیست ! یه نگاه به توییتر اون ور آبی ها بکن !
باید از سازندگان توییتر پرسید هدف شما چیه ! بعد طبق اون نظر داد
3 : افراط رو قبول دارم
4 : تو به کار مردم چکار داری ؟ :D
5 : البته مخلصیم !

Blogger erfan said...

Salam!
aval ke shoma ke ostadii.. ghavanin har siti ro dar ghesmatee term of use minvisan! lazem nist berim az saheb site beporsim:D
dovom ke goftam.. gozashtane link bad nist.. ama na vared kardane feed. dar zemn on varia age feedam vared konan dar avazesh khodeshoonam twitter ro up mikonan! faghat too kare link nistan. sevom ke safhe aval site twitter neveshte shoma mitooni kheili jaha begi chi kar mikoni.. to twitteram mitoni begi.. nagoft link bezarin!
mam mokhlesim:D

5/19/2007 12:05 PM  
Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< HomeAbout

موضوعات مربوط به دنیای فناوری اطلاعات بدون شک از جذاب ترین موضوع ها برای من است. در این بلاگ سعی می کنم تا آنجا که توانایی دارم در مورد دنیای فناوری اطلاعات بنویسم.مطمئنا در این راه کمک شما دوستان عزیزم، همراه من خواهد بود که اگر غیر این باشد وجود این بلاگ هیچ ضرورتی نخواهد داشت.برای تماس با من می توانید از آدرس IT @ myjigi . com استفاده نمایید. با تشکر.


Previous Items
NewShahi
من باب بدحجابی
Yahoo, Live & AIM Messengers
All about Wiki
The best version of Linux
Windows vs Linux
Mozilla Updates Mobile Browser
Free Online Photo Editors
Yahoo Web Mail to Developers
A world without oil

Freinds

del.icio
My Live Favorites