Saturday, April 14, 2007
Yahoo, Live & AIM Messengers

در دنیایی که ارتباطات حرف اول را می زند، مسلما نرم افزار های پیغام رسان که اجازه ی مکالمه و صحبت به افراد سرتاسر گیتی با یکدیگر را به طور تقریبا رایگانی میدهند، از جایگاه بالایی برخوردار هستند.سرویس های متعددی از جمله ICQ، Google Talk، Paltalk، Jobber و ... وجود دارند که این امکان را در اختیار ما قرار می دهند تا بتوانیم با دوستانمان لحظه به لحظه در ارتباط باشیم.
در این پست قصد دارم در مورد سه مسنجر برتر دنیا مطلبی بنویسم و ویژگی ها و نقایص هر کدام را ذکر کنم.در پایان نیز طریقه ی آپدیت کردن توییتر به وسیله ی یکی از این مسنجر ها گفته خواهد شد. امیدوارم مفید واقع شود.

Yahoo Messenger:
مسنجر شرکت یاهو، متداولترین و آشناترین سرویس چت در بین ایرانیان است.این نرم افزار دارای شکلک های بسیار زیبا و قابل توجه ای است که باعث برتری یافتن آن نسبت به مسنجر های دیگر شده است.نرم افزار یاهو مسنجر همانند نرم افزار شرکت مایکروسافت، امکانات زیادی را برای تغییر دادن ظاهر صفحات چت در اختیار قرار می دهد که باعث راحتی کار با آن می شود.همچنین امکانات جانبی خوبی از جمله بازی، به اشتراک گذاری تصاویر و فایل ها، چت صوتی و ... نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. در این نرم افزار شما قادر به نگه داری آرشیو چت خود خواهید بود و حتی در زمان هایی که به اینترنت نیز متصل نیستید، می توانید با نرم افزار هایی مانند Yahoo Message Archive Decoder به خواندن آرشیوتان اقدام کنید.علت آن هم این است که یاهو آرشیوتان را بر روی کامپیوتر خودتان ذخیره می کند. همچنین داشتن چت روم و یکپارچگی با Live Messenger نیز از دیگر ویژگی های خوب این سرویس است. شاید تنها نقص این سرویس وقفه هایی است که گاه گاهی هنگام چت به وجود می آید و در بعضی از مواقع واقعا باعث کلافه شدن می شود.

Live Mssenger:
این سرویس که مدت ها از آن با نام های MSN Messenger و Windows Messenger استفاده می کردیم، متعلق به شرکت معظم مایکروسافت است. قابلیت افزودن برنامه های جانبی، یکپارچگی با یاهو مسنجر، توانایی مدیریت Live Favotites، دسترسی به قسمت های مهم سایت msn و قابلیت به اشتراک گذاری فایل ها و چت صوتی از ویژگی های خوب این سرویس است. اما شکلک های این سرویس، علیرغم تنوع زیاد، فاقد زیبایی و گیرایی لازم هستند. همچنین دسترسی سخت به آرشیو و پرداخت هزینه برای ورود به چت روم ها از مواردی است که باعث دلسردی افراد از این مسنجر می شود.

AIM Messenger:
این سرویس متعلق به شرکت امریکن آنلاین می باشد و با اینکه دارای ویژگی خاصی نیست، اما محبوبیت زیادی در بین مردم ایلات متحده دارد و مسنجر مورد علاقه ی من نیز می باشد.شاید علت این محبوبیت همین سادگی در عید داشتن ظاهری بسیار شکیل باشد. این نرم افزار قابلیت چت صوتی را در اختیار می گذارد اما قسمت های دیگر آن از جمله به اشتراک گذاری هنوز در دسترس نمی باشد.همچنین این سرویس دارای محدودیت زیادی در استفاده از فونت ها و شکلک ها می باشد. ولی سرویس چت آن رایگان است که البته خود من هنوز نتوانستم با استفاده از نرم افزار، وارد چت روم شوم ولیکن با استفاده از Meebo این کار عملی است.
اما ویژگی مهم این نرم افزار برای توییتر بازها توانایی آن در آپدیت کردن توییتر و همچنین خواندن آپدیت های دیگران از طریق پنجره ی پیغام فوری(IM) است. نحوه ی کار بسیار ساده می باشد. شما بعد از ساختن حساب کاربری در AOL و دریافت نرم افزار AIM باید به تنظیمات صفحتان در توییتر و سپس به زبانه ی Phone & IM بروید. در قسمت Instant Messenger نام کاربری خود را وارد کنید و بعد از انتخاب AIM بر روی دکمه ی Save کلیک کنید. در صفحه ی جدید در مقابل Click to verify your account لینکی به نام Twitter IM وجود دارد که با کلیک بر روی آن کار تمام می شود و شما می توانید با استفاده از AIM توییتر آپدیت کنید و لذت ببرید!

Labels: , ,

Digg This! Site Feed Email this post IM me in AIM IM in Live
    posted by erfan @ 6:16 PM 

5 Comments:

Anonymous Farhood said...

ما که خيلي با اين "ميکا" حال مي كنيم. خيلي برات گشتم که لينک پيدا کنم ولي متاسفانه چون اين خيلي جديده جايي نذاشتنش. اگه چيزي پيدا کردم حتماً برات ميفرسم.

Blogger erfan said...

دستت درد نکنه فرهود جان

Anonymous یلدا said...

bebin man har chi goftam baraye khodet bood.fek mikrdam sare aghl miyay.mosalaman man badiye to ro nemikham.hanoozam nemikham.man alan nazdike 1 sal mishe shayadam bishtar mishnasamet.entori adri zendegito kharab mikni.nemikha harfe tekrari bezanam ama omidvaram az khare sheytoon paen biyay

Blogger erfan said...

man hamoon moghe az khare sheytoon payin oamdam abji.mahkoom nakonn alaki adamo

Blogger pourebadi said...

حرف نداشت عرفان جان
ولی گوگل تالک رو جا نداختی
اونم برا خودش ابهتی داره ها
مخصوصا ب امکانات جدیدش که واقعا توپ شده
اگه اونم اضافه کنی تا بقیه باهاش بیشتر آشنا بشن مننون میشم
قربونت مهدی

4/23/2007 7:48 AM  
Post a Comment

Subscribe to Post Comments [Atom]

<< HomeAbout

موضوعات مربوط به دنیای فناوری اطلاعات بدون شک از جذاب ترین موضوع ها برای من است. در این بلاگ سعی می کنم تا آنجا که توانایی دارم در مورد دنیای فناوری اطلاعات بنویسم.مطمئنا در این راه کمک شما دوستان عزیزم، همراه من خواهد بود که اگر غیر این باشد وجود این بلاگ هیچ ضرورتی نخواهد داشت.برای تماس با من می توانید از آدرس IT @ myjigi . com استفاده نمایید. با تشکر.


Previous Items
All about Wiki
The best version of Linux
Windows vs Linux
Mozilla Updates Mobile Browser
Free Online Photo Editors
Yahoo Web Mail to Developers
A world without oil
Twitter, from another view
New Face of Emoticons
A Million-Dollar Laptop

Freinds

del.icio
My Live Favorites